Konferencja naukowa „Awangarda i Awangardy”

Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak
ma zaszczyt zaprosić na finisaż wystawy
Konkursu Hommage á l'Avant-Garde.

Konferencja naukowa „Awangarda i Awangardy”

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową Awangarda i Awangardy organizowaną przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Katedrę Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Łódzkie Towarzystwo Naukowe, która odbędzie się w dniach 14–15 listopada 2017 roku.

Komunikat LDZ

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „KOMUNIKAT LDZ. Projektowanie graficzne w kręgu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi”, który odbędzie się 7 września 2017 r. (czwartek) o godz. 19.00 w Galerii Format B1 należącej do Muzeum Plakatu w Wilanowie (Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie), przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 w Warszawie. Ekspozycję, zorganizowaną w ramach obchodów 100 lat Awangardy w Polsce, będzie można oglądać do 29 października 2017.

Konkurs Hommage á l’avangarde

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w ramach obchodów Roku Awangardy, ogłasza konkurs Hommage á l’avangarde.

Założeniem konkursu jest uhonorowanie pamięci awangardy artystycznej początków XX wieku poprzez zaprezentowanie szerszej publiczności prac studenckich nawiązujących do tej tradycji.

“Na granicy percepcji rosną wspaniałe kwiaty”

W obchody Roku Awangardy Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wpisany był autorski program edukacyjny niemieckiego artysty Johannesa Deimlinga realizowany wspólnie ze studentami ASP.

Program “Na granicy percepcji rosną wspaniałe kwiaty” składał się z trzech części – intensywnego programu edukacyjnego PAS | Performance Art Studies, wystawy prezentowanej w Galerii Kobro oraz „Nocy z performance”, która odbyła się w ramach Nocy Muzeów 2017.

Wystawa Inter-Woven

W dniu 9 marca 2017 roku w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbył się wernisaż wystawy Inter-WOVEN, prezentującej prace dwunastu kanadyjskich artystów. Wystawa, pokazująca najnowsze tendencje w grafice i tkaninie artystycznej, wpisuje się w obchody jubileuszu awangardy w Polsce.

My Spadkobiercy?

Od 13 do 31 stycznia 2017 r. w Galerii Kobro i w Galerii Biała Ściana Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prezentowana była wystawa My Spadkobiercy? Katarzyna Kobro, jej wpływ na rozwój sztuk pięknych i projektowych w teorii i praktyce artystycznej ASP w Łodzi. Kuratorkami wystawy były prof. Jolanta Wagner i dr Beata Marcinkowska.

Powidoki awangardy

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy pt. "POWIDOKI AWANGARDY - Strzemiński i uczniowie", która jest prezentowana od 19 stycznia 2017 r. (czwartek) w Piękna Gallery Auction House (Warszawa ul. Piękna 28/34). Wystawa odbywa się pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i AKSON Studio...

Fundament

W dniach 22 października – 5 listopada 2015 r. w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prezentowana była wystawa pt. “Fundament”, której autorami i kuratorami byli dr Magdalena Soboń i dr Artur Chrzanowski.

Utopia – Dystopia – Atopia

W dniach 21 stycznia – 29 lutego 2016 r. w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prezentowana była wystawa pt. UTOPIA – DYSTOPIA – ATOPIA. Wystawie towarzyszył specjalny appearance “Ostatni »Ostatni Dzień Nauczyciela«”, przygotowany przez dr. hab. Andrzeja Chętko. Kuratorem wystawy był Kazimierz Piotrowski.